Skocz do zawartości
 • Logowanie

  Niektóre filmy na stronie mogą oglądać tylko zarejestrowani użytkownicy, wybierz jedną z szybkich metod logowania. :turned:

   


 • Cienki Bolek (2015) Get Hard

  Ocena na FilmWeb 6,2 / Get Hard / Dodany: / Lektor

  Skazany na więzienie za oszustwa i defraudację pieniędzy milioner James (Will Ferrell) za miesiąc ma trafić do więzienia o zaostrzonym rygorze. W desperacji zwraca się do ulicznego cwaniaczka Darnella (Kevin Hart), by przygotował go do odsiadki.
  [opis dystrybutora dvd]

  Nie otwieraj oczu (2018) Bird Box

  Ocena na FilmWeb 6,5 / Bird Box / Dodany: / Napisy

  Tajemnicza siła dziesiątkuje światową populację i pewna jest tylko jedna rzecz — gdy to zobaczysz, odbierzesz sobie życie. W tej sytuacji Malorie mierzy się z nieznanym, próbując przy tym ocalić w sobie miłość i nadzieję. Wkrótce musi uciekać z dwójką dzieci w dół zdradliwej rzeki do jedynego miejsca mogącego zapewnić im schronienie. Jednak aby mieć szansę na przeżycie, uciekinierzy muszą odbyć całą dwudniową podróż z zasłoniętymi oczami. W roli głównej występuje nagrodzona Oscarem Sandra Bullock. Towarzyszą jej inne gwiazdy, w tym Trevante Rhodes, Sarah Paulson i John Malkovich. Reżyserką trzymającego w napięciu thrillera "Nie otwieraj oczu" jest laureatka Oscara Susanne Bier.
  [opis producenta]

  Gong-jo (2017)

  Ocena na FilmWeb 6,4 / Gong-jo / Dodany: / Napisy

  Im Cheol Ryeong to oficer służb specjalnych grupy dochodzeniowej z Północnej Korei. Jedna z jego misji zakończyła się katastrofą w wyniku czego cała jego drużyna została wyrżnięta w pień, tylko on sam pozostał przy życiu. Osoba za to odpowiedzialna, Cha Gi Seong, ucieka do Południowej Korei. Cheol Ryeong żądny zemsty wybiera się w pościg, jednak potrzebuje pomocy tamtejszej policji. Do tego północno-południowego śledztwa zostaje przydzielony detektyw Kang Jin Tae, który ma nadzieję, że dzięki powodzeniu misji, dostanie awans i nareszcie zostanie doceniony. Czy ty dwóm detektywom uda się schwytać przestępcę, który ma po swojej stronie byłych wojskowych?

  Statek marzeń: Urugwaj (2017)

  Ocena na FilmWeb b/d / Das Traumschiff - Uruguay / Dodany: / Lektor

  Załoga kapitana Burgera (Sascha Hehn) odbywa rejs do Montevideo. Wśród pasażerów znajduje się m.in. Robert (Jochen Horst) i Ariane Hambach (Tessa Mittelstaedt). Małżeństwo udało się w podróż z powodu porady psychoterapeuty, który pomaga im rozwiązać problemy małżeńskie. Mimo starań partnerzy nie potrafią się porozumieć. Po kolejnej kłótni dochodzą do wniosku, że nie będą stosować się do zaleceń terapeuty i pozwolą sobie na nieco spontaniczności. Tymczasem pozostali pasażerowie i członkowie załogi przeżywają własne dylematy związane z uczuciami.

  Statek marzeń: Los Angeles (2018)

  Ocena na FilmWeb b/d / Das Traumschiff - Los Angeles / Dodany: / Lektor

  Beatrice (Heide Keller), członkini załogi statku, napisała powieść, która cieszy się uznaniem wśród czytelników. Wydawnictwo chce, by stworzyła kolejną książkę. Ona ma jednak obawy, jak pogodzić to z pracą podczas rejsu do Los Angeles. Boi się również reakcji kapitana Burgera (Sascha Hehn). Tymczasem na statku pojawia się znany hollywoodzki producent, Will Goldsmith (Reiner Schöne). Mężczyzna wpada na pomysł, by zekranizować powieść Beatrice i nalega, by napisała scenariusz. Kobieta staje przed dylematem, czy powinna opuścić statek i podjąć się nowych wyzwań.

  Szczeniaki (2017) Sales gosses

  Ocena na FilmWeb 4,8 / Sales gosses / Dodany: / Lektor

  20-letni Alex (Thomas Solivéres) postanawia, że zamiast wyjechać z kolegami na wakacje przez całe lato będzie pracował. Z pomocą przychodzą rodzice, którzy proponują mu zajęcie opiekuna dzieci na obozie. Alex liczy, że może to być doby patent na podrywanie dziewczyn. Tymczasem przez pomyłkę podopiecznymi chłopaka zostaje grupa emerytów. Czekają go dwa miesiące w towarzystwie nieokiełznanych staruszków.

  King Lear (2018)

  Ocena na FilmWeb 6,0 / King Lear / Edytowano: / Lektor

  Filmowa adaptacja tragedii „King Lear” słynnego poety Williama Szekspira. Spisek toczy się wokół tytułowego władcy, który dzieli swoje królestwo w równych częściach na trzy córki.

  Squirm (1976)

  Ocena na FilmWeb 4,3 / Squirm / Edytowano: / Napisy

  Mick przyjeźdza do swojej dziewczyny na wieś, by spędzić z nią kilka dni. Akurat dzień wcześniej miasteczko nawiedza potężna burza, niszcząca linię energetyczną. Od tej pory przerwana linia energetyczna przesyła tysiące woltów w głąb mokrej ziemi. Kilka godzin po przyjeździe Mick i Geri odkrywają szkielet człowieka i mnóstwo pełzających dookoła robali. Jak się wkrótce okazuje pod wpływem prądu zaczęły one atakować wszystko co żywe, a jedynie światło dnia zatrzymuje je w ziemi.

  Santa Fe (1951)

  Ocena na FilmWeb b/d / Santa Fe / Edytowano: / Napisy

  W latach po wojnie domowej, Britt Canfield, jeden z czterech braci byłych konfederatów, kieruje się na zachód do nowego życia. Britt przyjmuje pracę w Santa Fe Railroad, podczas gdy jego trzej bracia znaleźli się po złej stronie prawa…

  Woman Walks Ahead (2017)

  Ocena na FilmWeb 6,6 / Woman Walks Ahead / Edytowano: / Lektor

  Nowojorska malarka, Caroline Weldon w 1889 roku jedzie do Dakoty by namalować wodza Siuksów, Siedzącego Byka. Artystyczny projekt nabiera wyjątkowego znaczenia, gdy dochodzi do konfliktu między Siuksami i armią amerykańską.

  Poślubiona (2005) Parineeta

  Ocena na FilmWeb 7,3 / Parineeta / Edytowano: / Napisy

  Lolita jest piękną młodą dziewczyną, która, osierocona jako mała dziewczynka, znajduje prawdziwy dom u swojego wuja i jego rodziny. Shekhar jest muzykiem, synem biznesmena i jednocześnie sąsiadem Lolity. Oboje dorastają razem i zawiązuje się między nimi bliska więź. W końcu przeradza się w miłość, gdy pojawi się inny mężczyzna... Na drodze stoi jednak coś więcej niż konkurencja. Niedomówienia i domysły są gorszym wrogiem.

  Podróż do Bountiful (1985) The Trip to Bountiful

  Ocena na FilmWeb 6,6 / The Trip to Bountiful / Edytowano: / Lektor, Napisy

  Lata 40-ste XX wieku. Carrie Watts spędza jesień swojego życia mieszkając w Houston w Teksasie razem ze swoją despotyczną synową Jessie Mea i zdominowanym przez żonę synem Ludim. Życzeniem starszej pani jest, by ostatni raz - zanim umrze - odwiedzić Bountiful, małe miasteczko w Teksasie, gdzie spędziła swoją młodość - najlepsze lata życia. Syn z obawy o stan zdrowia matki nie pozwala jej wybrać się samotnie w podróż, natomiast synowa uważa pragnienie teściowej za fanaberię. Każdego miesiąca więc Carrie Watts podejmuje daremne próby ucieczki w rodzinne strony. W końcu się jej udaje i starsza pani wyrusza w swoją ostatnią podróż do Bountiful...

  Zimowi bracia (2017) Vinterbrødre

  Ocena na FilmWeb 6,3 / Vinterbrødre / Edytowano: / Lektor

  W osadzie górniczej położonej w środku wiecznie zaśnieżonego lasu, gdzieś na obrzeżach znanej nam cywilizacji, zamieszkują dwaj bracia, których życie wypełnia od lat ciężka praca w duńskiej kopalni wapienia. Dzień w dzień schodzą wraz z grupą innych mężczyzn w głąb Ziemi, by w rozświetlanych światłem z czołówek ciemnościach wykonywać swą żmudną pracę i dostarczać materiał do przerobu do pobliskiego zakładu wapienniczego. Trudy takiej egzystencji pozwala im przetrwać proste braterstwo, a także małe przyjemności dnia codziennego. Dla jednych jest to rozgrzewający żołądek oraz wyobraźnię alkohol, dla innych fantazjowanie o byciu bardziej atrakcyjnymi wersjami samych siebie; czasami zręcznymi kochankami, innym razem doskonale wyszkolonymi żołnierzami. Pewne tragiczne w skutkach wydarzenie doprowadza jednak do grupowego ostracyzmu jednego z braci, a to z kolei zapoczątkowuje reakcję łańcuchową, która stawia wszelkie istniejące w tym świecie na krańcu świata relacje pod znakiem zapytania.
  [opis festiwalowy]

  Tożsamość (2011) Unknown

  Ocena na FilmWeb 7,2 / Unknown / Edytowano: / Lektor

  Doktor Martin Harris (Liam Neeson) budzi się po wypadku samochodowym w Berlinie i odkrywa, że jego żona (January Jones) go nie rozpoznaje, a jego tożsamość przyjął inny mężczyzna (Aidan Quinn). Nie wierzą mu władze, przez które jest ignorowany, poluje na niego tajemniczy zamachowiec. Czuje się samotny i zmęczony. Musi uciekać. Z pomocą przychodzi mu niespodziewany sprzymierzeniec (Diane Kruger). Martin bez namysłu angażuje się w morderczą tajemnicę, która podda w wątpliwość jego zdrowie psychiczne i tożsamość, a także pozwoli mu przekonać się jak daleko jest w stanie się posunąć, żeby odkryć prawdę.
  [opis dystrybutora kino] Unknown

×